Újévi fogadalmak – Mi állhat a sikertelenség hátterében?

pszichológus

Az év végéhez közeledve egyre többekben fogalmazódik meg az igény a változás iránt. Az újévi fogadalmak mindig remek opciót kínálnak arra, hogy januártól a mindig is vágyott útra lépjenek. Legyen szó életmódváltásról, általános kivizsgálásról, az egészségtelen szokások elhagyásáról, vagy a súlyfelesleg leadásáról, a tapasztalatok azt mutatják, hogy tartós eredmények csak ritkán születnek. Mi állhat a háttérben? Hogyan érhetők el a kitűzött célok pszichológus segítségével? Elég a támogató közeg, vagy ennél többre van szükség a sikeres újévi átalakuláshoz?

Elhatározás nélkül nem megy!

Januárban megtelnek a konditermek, az ünnepi lakmározások után előkerül a zabpehely, és az alkoholos italok is háttérbe szorulnak. A lendületes évkezdés már kevesebbeknél megy zökkenőmentesen, de a csak újévi fogadalmakként megnevezett célok még hajtják az embert az első hetekben. Mi változik később? A tapasztalatok azt mutatják, hogy leginkább a személyiségből fakadó sajátosságok határozzák meg a változtatás iránti igény erősségét. A sokat mondó célok megfogalmazása sajnos alig ér valamit úgy, ha nincs mögöttük tényleges elhatározás.

Pszichológus segítségével könnyebb!

A PrimaClinic pszichológus segítségét kínálja mindazoknak, akik szeretnének átlendülni a sikertelenségen, és valamiféle belső motivációra lelnének januártól. Alapvetően elmondható, hogy az igazi változások rendszerint nem egyetlen időponthoz köthetők. Egyfajta folyamat ez az emberben, ami a tervezéstől a tényleges cselekvésig vezet.

Főszerepben a tudatos gondolkodás

Nem ritka, hogy a magabiztosság hiánya tehető felelőssé a sikertelenségért. Hinned kell, hogy képes vagy a változásra. Sokszor mindössze rossz berögződések kapcsolódnak az egészségtelen szokásokhoz és a szenvedélybetegségekhez. A társasági ivóknak eszükbe sem jutna otthon, egyedül alkoholt fogyasztani. A dohányosok is rendszerint valamilyen szokáshoz kötik a cselekvést. Érdemes tehát átalakítani napirended. Mindez tudatosságot követel meg, amihez akaraterődre mindenképp szükség lesz. Az egészséges életmódra váltás is egyfajta gondolati átalakulást igényel. Ha tudod, hogy jót tesz a maca por, akkor kellemetlen íze ellenére is elfogyasztod a belőle készült italt. Ez csak egy példa arra, miként írhatja felül a tudatos gondolkodás a pillanatnyi nehézségeket.

Klinikánkon nemcsak pszichológus közreműködését kérheted, hanem többféle laborcsomag közül is választhatsz, így képet kaphatsz általános egészségi állapotodról. Néha a tények magukért beszélnek, felnyitják a szemeket, és arra ösztönöznek, hogy változtassunk szokásainkon.