Miben segíthet a Post COVID laborvizsgálat?

A COVID-19 felborította a mindennapok rendjét, és a saját életünkben még nem tapasztalt helyzetekkel állított szembe. A betegség világszerte arra ösztönözte az egészségügyi rendszereket és a kutatással foglalkozókat, hogy gondolják újra a modern kor betegségeiről alkotott képet. A jelenleg normalizálódott helyzetben is sokan vannak azonban, akik a fertőzés következményeivel találják szembe magukat nap mint nap. A betegségen átesetteknek, a tünetekkel rendelkezőknek egyaránt hasznos lehet a Post COVID labor.

Növekvő egészségügyi kockázatok

A COVID-19 fertőzés hatására megnő a szívizomkárosodás és a vérrögképződés kockázata. A máj, a vese működésére éppen úgy hatással lehet a kialakult állapot, mint az izomműködésre és a pajzsmirigy optimális funkciójára. A szervezetben jelen levő gyulladásos folyamatok szintén feltérképezhetők a célirányos paraméterekre fókuszáló vizsgálattal.

Teljes vérkép, hormonok, D-vitamin

A teljes vérképnek köszönhetően a vörösvérsejtek, a fehérvérsejtek és a vérlemezkék száma, szerkezete ismerhető meg. Fény derülhet akár vérszegénységre, vagy gyulladásos állapotokra. A gyulladási markerek ez utóbbiak jelenlétét és súlyosságát mutatják meg. A máj- és veseenzimek a két szerv működéséről, általános állapotáról ad tájékoztatást a szakembereknek. Érdemes tudni, hogy a D-vitamin hiánya összefüggésbe hozható a súlyosabb betegségkimenetellel. A Post COVID labor a D-vitamin szintjét is megállapítja.

Fókuszban a szív- és érrendszer egészsége

Az endokrin rendszer működése és állapota a pajzsmirigyfunkció mérésével ismerhető meg. A TSH, T3, T4 rendszerint erre utal a laborvizsgálat eredményén. Hasonlóképp fontos a szív- és érrendszer egészségének felmérése. Ezt a Post COVID labor keretein belül leinkább a koleszterin és a trigricelid szintjének mérésével lehet elvégezni, de a korábban említett gyulladásos folyamatokról is információkhoz juthatnak a PrimaClinic szakemberei.

Nem lehet elégszer hangsúlyozni a prevenció fontosságát. Igaz volt ez a pandémia fellángolásakor, és jelenleg sincs másként. Bár a maszkhasználat ma már csak speciális körülmények között szükséges, de az immunrendszer erősítése, a normál testsúly elérése és az egészséges életmód szintén a preventív tényezők közé tartoznak.

A fertőzésen átesve a mindennapokhoz és a terheléshez való fokozatos visszatérés legalább olyan lényeges, mint az, hogy az esetleges Long COVID tüneteket ne vegyük félvállról. A légzési nehézségek, a folyamatos kimerültség, a szívproblémák, a mentális zavarok és a fejfájás arra utalhatnak, hogy a hosszú távú COVID által érintett a szervezet. A PrimaClinic által kínált laborvizsgálat előre egyeztetett időpontban történik, várakozás és kellemetlenségek nélkül.